Decyzja została podjęta przez Ekstraligę Żużlową w porozumieniu z radą nadzorczą, Polskim Związkiem Motorowym i klubami.

Reklama

Zasada, która nam przyświeca i która będzie przyświecać, to bezpieczeństwo wszystkich uczestników PGE Ekstraligi 2020 oraz rozgrywanie meczów z udziałem kibiców. Sport w obecnej sytuacji musi zejść na drugi plan. Doskonale zdajemy sobie jednak sprawę również z finansowych aspektów funkcjonowania klubów i zawodników. Cały czas przyglądamy się sytuacji i będziemy stosowali się do decyzji podejmowanych przez władze państwowe. Jesteśmy przygotowani na wszelkie warianty związane z kolejnymi decyzjami dotyczącymi rozgrywek, ale w tym momencie wszyscy powinniśmy skupić się przede wszystkim na tym, aby ograniczyć, na ile możemy, zagrożenia – powiedział cytowany w komunikacie prezes Ekstraligi Wojciech Stępniewski.

W zależności od rozwoju sytuacji, ewentualne dalsze decyzje mają być podejmowane do 1 kwietnia.

Rozgrywki rozpoczną się więc od trzeciej kolejki zaplanowanej na 17 i 19 kwietnia. Mecze pierwszej rundy zostały przełożone na 24 i 26 kwietnia, a drugiej na 12 i 14 czerwca.