Już wcześniej zapowiedziano, że w planowanym terminie (23-26 kwietnia) nie odbędzie się też Rajd Argentyny. Zgodnie z kalendarzem następną rundą ma być Rajd Kenii w dniach 16-19 lipca.

Reklama

Organizator cyklu WRC Promoter wraz z Międzynarodową Federacją Samochodową (FIA) zapowiedzieli, że będą obserwować sytuację w poszczególnych krajach.

Wszyscy zainteresowani będą współpracować w celu znalezienia potencjalnego alternatywnego terminu dla przełożonych rajdów w późniejszej fazie sezonu, o ile poprawi się sytuacja związana z COVID-19 - powiedział dyrektor zarządzający WRC Promoter Oliver Ciesla.

Jeszcze przed wybuchem pandemii odwołany został przez organizatora z powodu problemów finansowych Rajd Chile (16-19 kwietnia).

Dotychczas w sezonie 2020 odbyły się trzy rundy, ale tylko pierwsza z nich - Monte Carlo - została rozegrana bez zakłóceń. Druga - Rajd Szwecji - została o ponad połowę skrócona z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, trzecią - w Meksyku - z powodu zagrożenia koronawirusem przerwano po dwóch etapach.