Hamilton, który w 2018 roku podpisał kontrakt z zespołem Mercedesa opiewający na 40 mln funtów rocznie, ma również potężne dochody z kontraktów reklamowych.

Reklama

Jak podaje dziennik w 2019 roku zgromadzony przez niego majątek po opłaceniu wszystkich podatków wzrósł o 37 mln funtów.

Na drugiej pozycji listy najbogatszych jest golfista Rory McIlroy, którego majątek jest wyceniony na 170 mln funtów. Zanotował on znaczny awans dzięki temu, że w 2019 roku po raz pierwszy od czterech lat powrócił na szczyt światowego rankingu golfa.

Trzecie miejsce zajmuje piłkarz z Walii Gareth Bale, który zarabia 350 tysięcy funtów tygodniowo po opodatkowaniu w madryckim Realu. Bale został „wyceniony” na 114 mln funtów i jest na czele listy najbogatszych, którzy jeszcze nie ukończyli 30 lat.

W rankingu „młodych bogaczy” znalazł się także bokser Anthony Joshua z majątkiem ocenianym na 107 mln funtów. Swoje notowania finansowe zdecydowanie poprawił po dwóch wygranych pojedynkach z Andym Ruizem Jr, po których na jego konto wpłynęło 78 mln funtów.