Uliczny wyścig Formuły 1 w Monte Carlo to jedna z najbardziej widowiskowych imprez cyklu mistrzostw świata. Dopuszczenie publiczności jest ze strony władz ukłonem w kierunku fanów Formuły.

Reklama

Uzasadniając decyzję o warunkowym dopuszczeniu widzów minister stanu Pierre Dartout podkreślił, że "ważne jest, aby wydarzenie odbyło się przy minimalnym udziale publiczności i w niekwestionowanych warunkach sanitarnych”.

W miniony weekend broniący tytułu, siedmiokrotny mistrz globu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa wygrał na torze w Portimao wyścig Formuły 1 o Grand Prix Portugalii. To jego 97. zwycięstwo w karierze. Rok temu Hamilton także był najszybszy w tej imprezie.

Drugie miejsce ze stratą ponad 29 s zajął Holender Max Verstappen (Red Bull), a trzeci był partner Hamiltona z zespołu Fin Valtteri Bottas - strata 33,530.

Reklama

Hamilton liderem

Liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata F1 jest Hamilton, który zgromadził 69 pkt. O osiem mniej ma Verstapppen, a trzeci Brytyjczyk Lando Norris z McLarena traci do lidera 32 pkt.

Kolejna runda MŚ - wyścig o Grand Prix Hiszpanii odbędzie się 9 maja na torze w Barcelonie.