Na inaugurację Dackarna zmierzy się z Vetlandą i oba zespoły liczą na tytuł mistrza kraju. Pierwszy z nich potwierdził w składzie Patryka Dudka i Macieja Janowskiego, a drugi aktualnego indywidualnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika.

Reklama

Bartosz nie będzie jeździł w pierwszej części rundy zasadniczej, lecz później będziemy mieli już taką możliwość i bardzo liczymy na jego pomoc. Podobne plany mają pozostałe kluby, które będą się starać o wzmocnienie zawodnikami z polskiej ligi od szóstej kolejki - powiedział menedżer Vetlandy Mikael Wirebrand na antenie telewizji SVT.

Morgan Andersson z Vastervik podkreślił, że „w tym specyficznym sezonie zdominowanym przez restrykcje z powodu pandemii koronawirusa bardzo dużo będzie zależeć od sytuacji finansowej klubów, która zadecyduje jakie będzie wzmocnienie ze strony zagranicznych zawodników”.

Mecze żużlowe, tak jak inne imprezy sportowe, mogą w Szwecji odbywać się pod warunkiem obecności na trybunach nie więcej niż 50 osób co sprawia, że budżety klubów są bardzo ograniczone. Z tego powodu z tegorocznych rozgrywek Eliteserien wycofał się aktualny mistrz kraju Smedarna, który będzie startować w tym sezonie w niższej lidze.

Podróże pomiędzy Polską i Szwecją są ułatwione, ponieważ w obu krajach nie ma obecnie obowiązkowej kwarantanny przy wjeździe, a linie promowe trzech armatorów prowadzą regularną żeglugę.