Unia od trzech lat dzierży krajowy prymat, dwukrotnie w tym czasie pokonując w finale Spartę. W ubiegłym sezonie wprost zdeklasowała rywala, wygrywając rewanżowy mecz finałowy aż 59:31. Także w tym sezonie obie drużyny należą do faworytów, co zdążyły już potwierdzić przed tygodniem - Betard rozgromił u siebie mający duże aspiracje Motor Lublin 55:35, a Unia wygrała na wyjeździe z Moje Bermudy Stalą Gorzów 49:41.

Reklama

Nie wiadomo, czy w piątek w najlepszej dyspozycji będzie as wrocławian Brytyjczyk Tai Woffinden, który w meczu z Motorem doznał urazu stopy. Mecz w Lesznie rozpocznie się o godz. 20.30, a wcześniej - o 18.00 - MrGarden GKM Grudziądz podejmie PGG ROW Rybnik. Te zespoły z kolei w pierwszej kolejce poniosły dotkliwe porażki.

W niedzielę Motor Lublin spotka się z Moje Bermudy Stalą Gorzów (16.30), a RM Solar Falubaz Zielona Góra z Eltrox Włókniarzem Częstochowa (19.15).

Po raz pierwszy w tym sezonie na trybunach zasiądą kibice. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w dobie pandemii koronawirusa, na stadionie może być zajętych najwyżej 25 proc. miejsc.

Program meczów 2. kolejki:
piątek
MrGarden GKM Grudziądz - PGG ROW Rybnik (18.00)
Fogo Unia Leszno - Betard Sparta Wrocław (20.30)
niedziela
Motor Lublin - Moje Bermudy Stal Gorzów (16.30)
RM Solar Falubaz Zielona Góra - Eltrox Włókniarz Częstochowa (19.15)