Spotkanie z udziałem reprezentantów wszystkich klubów 1. ligi zostało rozegrane sześć dni przed inauguracją rozgrywek. W Gdańsku ścigali się czołowi żużlowcy podzieleni według klucza geograficznego.

Reklama

W marcu zeszłego roku w Łodzi lepsi okazali się zawodnicy startujący w barwach Południa, którzy nad morzem również zwyciężyli – ponownie 48:42.

Prowadzeni przez trenera Mariusza Staszewskiego (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski) triumfatorzy wygrali sześć z 15 biegów, w tym pięć podwójnie, a rywale, których opiekunem był szkoleniowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk Mirosław Berliński, byli górą w pięciu wyścigach (3). Cztery starty zakończyły się remisem.

W zwycięskim zespole na gdańskim torze najlepiej spisywali się: Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź) – 10 pkt. oraz przedstawiciele Unii Tarnów, Peter Ljung i Mateusz Cierniak - po 9.

W drużynie Północy najwięcej punktów zdobyli żużlowcy eWinner Apatora Toruń Wiktor Kułakow i Jack Holder – po 11 oraz reprezentant gospodarzy Krystian Pieszczek – 9.

W sobotę w inauguracyjnej kolejce 1. ligi zmierzą się Orzeł Łódź z Lokomotivem Daugavpils, Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski z beniaminkiem Abramczyk Polonią Bydgoszcz, Zdunek Wybrzeże Gdańsk z Unią Tarnów, a spadkowicz z ekstraligi eWinner Apator Toruń podejmie Car Gwarant Kapi Meble Budex Start Gniezno.