30-letni Meksykanin w izolacji przebywał już w czwartek, ponieważ jego poprzednie testy na COVID-19 dały niejednoznaczny wynik. Przeprowadzone później badanie rozwiało już wszelkie wątpliwości.

Reklama

Z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej Formuły 1 wynika, że Perez pozostanie w izolacji, a skierowane na nią zostaną także wszystkie osoby, z którymi Meksykanin miał bliski kontakt.

"Procedury uchwalone przez FIA (Międzynarodową Federację Samochodową - PAP) umożliwiły szybką reakcję na ten incydent, który nie będzie miał większego wpływu na zawody w ten weekend" - napisano.

Racing Point prawdopodobnie i tak wystawi dwóch kierowców, ale na razie nie ogłoszono, kto zastąpi Pereza. W piątek na Silverstone odbędą się pierwsze treningi, a start wyścigu zaplanowany jest na niedzielę na godzinę 15.10.

To pierwszy kierowca zakażony koronawirusem w tym sezonie, rozpoczętym 5 lipca w Austrii. Wyścigi odbywają się przy pustych trybunach i z przy zaostrzonych przepisach sanitarnych.

Po trzech rundach (dwóch w Austrii i jednej na Węgrzech) Perez ma 22 punkty i zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców. Liderem jest broniący tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes) z 63 punktami.