Vinales na pierwszym zakręcie przy prędkości około 300 km/h zorientował się, że w jego motocyklu doszło do awarii układu hamulcowego. Zawodnik musiał zeskoczyć, Yamaha uderzyła w bariery ochronne i zaczęła płonąć. Jury musiało przerwać wyścig, aby naprawić uszkodzenia barier bezpieczeństwa.

Został on wznowiony tylko na dystansie 12 okrążeń. Najlepiej wypadł Oliveira, który odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w MotoGP. Drugi ze stratą 0,316 s był Australijczyk Jack Miller, a trzecie miejsce zajął Hiszpan Pol Espargaro - strata 0,540 s.

Lider mistrzostw świata Francuz Fabio Quartararo został sklasyfikowany na 13. pozycji ze stratą 7,406 s. Lepiej wypadł wicelider cyklu Włoch Andrea Dovizioso, który był piąty tracąc do zwycięzcy 1,414 s.

W klasyfikacji generalnej po 6 z 15 wyścigów prowadzi Quartararo z dorobkiem 70 pkt, drugi jest Dovizioso - 67, a trzeci Vinales - 48, który niedzielnego wyścigu nie ukończył.

W klasie Moto2 wygrał Włoch Marco Bezzecchi, który w klasyfikacji generalnej zgromadził 65 pkt i zajmuje piątą lokatę. Liderem jest jego rodak Luca Marini z dorobkiem 87 pkt, w który w niedzielę był siódmy.

W Moto3 w Austrii triumfował Włoch Celestino Vietti i awansował w klasyfikacji generalnej na czwarte miejsce z dorobkiem 66 pkt. Prowadzi Hiszpan Albert Arenas - 106, który w niedzielę był piąty.

Kolejna runda motocyklowych MŚ - GP San Marino zaplanowana jest na 13 września.