Obchodzący w piątek 31. urodziny Bottas pokonał swoje najszybsze okrążenie w czasie 1.44,439 i był minimalnie - o 0,069 s - lepszy od kolegi z teamu, broniącego tytułu Brytyjczyka Lewisa Hamiltona. Verstappen był trzeci z niewiele większą stratą - 0,081 s.

Reklama

Po południu Holender miał 1.43,744 i już był na szczycie klasyfikacji. Tuż za nim uplasowali się Australijczyk Daniel Ricciardo (Renault) - 0,048 s straty i Hamilton - 0,096.

Wyjątkowo słabo tego dnia poszło obu kierowcom Ferrari. Najlepsze czasy okrążenia reprezentanta Monako Charles'a Leclerca i Niemca Sebastiana Vettela były słabsze od rezultatów Bottasa i Verstappena o co najmniej 1,2 sekundy. W żadnej z sesji nie zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

Hamilton jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej - ma 132 punkty, a wicelider Verstappen traci do niego 37. Bottas jest na trzecim miejscu z sześcioma "oczkami" mniej od Holendra.

Reklama

W sobotę o 12 na torze w miejscowości Stavelot rozpocznie się trzeci trening, a trzy godziny później - kwalifikacje. Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na godzinę 15.10.