W klasyfikacji generalnej drugi ze stratą 11,7 s jest Irlandczyk Craig Breen (Hyundai I20 WRC), a trzeci sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC) - strata 28,7 s.

Ogromnego pecha miał zajmujący trzecie miejsce po porannym etapie Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC). Na pierwszym popołudniowym odcinku specjalnym wypadł z drogi, urwał koło i stracił szansę walki o czołowe lokaty.

Reklama

Trzykrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz jest w klasyfikacji generalnej 14. i do lidera Tanaka traci 5.31,8. W WRC3 prowadzi Szwed Oliver Solberg (VW Polo GTi R5), Polak jest trzeci ze stratą 28,9 s. Do drugiego Estończyka Egona Kaura (Skoda Fabia Rally Evo II) Polak traci około 10 s.

Reklama

Kierowcy przejechali już jedenaście szybkich, szutrowych odcinków specjalnych. W niedzielę ostatniego dnia imprezy w programie jest sześć prób sportowych.

Rajd Estonii po raz pierwszy znalazł się w programie mistrzostw świata i jest pierwszą imprezą tej rangi po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Po raz ostatni kierowcy ścigali się w połowie marca w Meksyku.

Do tej pory odbyły się trzy rundy MŚ. Rajd Estonii jest czwartą, a kolejne zaplanowano w Turcji (18-20 września), we Włoszech (na Sardynii 8-11 października) i w Belgii-Ypres (19-22 listopada).

Aktualnie (po trzech rajdach) w klasyfikacji generalnej MŚ prowadzi Ogier - 62 pkt, przed Brytyjczykiem Elfynem Evansem - 54, a trzecie miejsce zajmuje Neuville - 42 pkt.