35-letni kierowca ze Stevenage konsekwentnie spycha na dalszy plan dokonania legendarnego Niemca. Ma już od niego więcej zwycięstw w kwalifikacjach (95, przy 68 Schumachera), a wygrywając w tym roku po raz ósmy na Hungaroring na Węgrzech wyrównał rekord liczby triumfów na tym samym torze. Tyle samo razy Niemiec był najlepszy na obiekcie Magny-Cours we Francji.

Reklama

Trudno uwierzyć, że to prawda - powiedział Brytyjczyk po 90. wygranym wyścigu - o GP Toskanii w minioną niedzielę.

Hamilton w obecnym sezonie prześcignął Schumachera także w liczbie uzyskanych miejsc na podium - 158 do 155 - oraz liczbie wyścigów, w których zdobył punkty - 222 do 221.

Po sześciu zwycięstwach w dotychczasowych dziewięciu rundach broniący tytułu Brytyjczyk pewnie prowadzi w klasyfikacji generalnej. Zgromadził 190 punktów, a drugi Valtteri Bottas - jego kolega z Mercedesa - ma ich 135. "Setkę" przekroczył jeszcze tylko Holender Max Verstappen z Red Bulla - 110.

Reklama

Przy ograniczonej z powodu pandemii koronawirusa liczbie rund w tym roku wiele wskazuje na to, że Hamilton po raz siódmy w karierze zostanie mistrzem świata. Wówczas... wyrówna rekord Schumachera.

Hamilton zna smak zwycięstwa w Soczi jak nikt inny, ponieważ zwyciężył tam cztery razy od 2014 roku, kiedy odbyła się inauguracyjna edycja. W latach 2016 i 2017 pokonali go, odpowiednio, Niemiec Nico Rosberg i Bottas, którzy także bronili barw Mercedesa. Wiele wskazuje na to, że dominacja tego teamu w Rosji nie zostanie w tym roku przerwana.

Tradycyjnie w piątek odbędą się dwie sesje treningowe, a w sobotę - trzeci trening i kwalifikacje. Start niedzielnego wyścigu zaplanowano na godzinę 13.10 czasu polskiego.