Jakub Jamróg i Wiktor Trofimow jr (oraz rezerwowy Mateusz Cierniak, który nie startował) zdobyli we włoskim Terenzano tytuł mistrzów Europy par na żużlu. Polacy pewnie sięgnęli po złoty medal, wygrywając pięć z sześciu wyścigów.
Biało-czerwoni zremisowali tylko z Łotyszami, którzy wywalczyli srebro. Brąz przypadł Francuzom, a czwarte miejsce zajęli Czesi. Startowało siedem ekip.
Mistrzostwa Europy par są organizowane od 2004 roku. Polacy triumfowali osiem razy, pięciokrotnie Czesi, a po jednym zwycięstwie zapisali na koncie Rosjanie, Niemcy, Ukraińcy oraz Włosi.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Tematy: żużel
Zobacz
|