Jak poinformował w piątek KS Stal Gorzów, zakontraktowanie Martina Vaculika to „wielkie wzmocnienie drużyny prowadzonej przez Stanisława Chomskiego”.

W tym roku Vaculik był najskuteczniejszym zawodnikiem Falubazu Zielona Góra i należał do czołówki polskiej ekstraligi; w 18 meczach wykręcił średnią 2,178, co dało mu 5. miejsce w klasyfikacji indywidualnej. W barwach gorzowskiej Stali jeździł w latach 2017-18. Teraz podpisał z nią roczny kontrakt.

Reklama

„Uważam, że Martin Vaculik to zawodnik, który wnosi do zespołu nie tylko wartość sportową, ale umie przy tym znaleźć się w kolektywie i w trudnych sytuacjach budować dobrą atmosferę w drużynie” - powiedział PAP trener Moich Bermudów Stali Gorzów Stanisław Chomski.

Po zakontraktowaniu Słowaka Stal Gorzów skompletowała formację seniorską na nowy sezon. Po dziewięciu latach spędzonych w Gorzowie do GKM Grudziądz przeszedł Krzysztof Kasprzak, ze Stali odszedł również Duńczyk Niels Kristian Iversen.

Vaculik dołączył do dwukrotnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika, Szymona Woźniaka, Duńczyka Andersa Thomsena i Rafała Karczmarza. Ten ostatni w 2021 r. będzie jeździł w roli seniora lub zawodnika do 24 lat. Ważny kontrakt z klubem ma utalentowany 17-letni Duńczyk Marcus Birkemose.

Trener Stanisław Chomski ma do dyspozycji kilku krajowych juniorów: Wiktora Jasińskiego, Mateusza Bartkowiaka, Alana Szczotkę, Kamila Nowackiego i Kamila Pytlewskiego.