Doyle będzie trzecim Australijczykiem w składzie mistrza Polski, obok Jaimona Lidseya oraz Brady'ego Kurtza. Żużlowiec w Polsce startuje od 2008 roku, reprezentował drużyny m.in. z Rawicza, Piły, Gniezna, Rybnika, Łodzi, Torunia, Zielonej Góry i Częstochowy. Jego największym sukcesem jest tytuł mistrza świata, wywalczony w 2017 roku. Z kolei w Drużynowym Pucharze Świata ze swoją reprezentacją dwukrotnie sięgał po brązowy medal.

Reklama

Żużlowiec liczy, że z nowym zespołem sięgnie po sukcesy w ekstralidze.

"Szczerze mówiąc, mam tylko brązowy medal wywalczony w ekstralidze, a Unia Leszno zdobyła cztery złota z rzędu. Liczę, że będzie tak dalej i jestem zadowolony, że będę jeździł z nowymi kolegami i dla nowego klubu. Bardzo cieszę się na nowe wyzwania" - podkreślił Australijczyk na Twitterze.

Doyle to jedyne wzmocnienie leszczyńskiego klubu. Wcześniej kontrakty przedłużyli Rosjanin Emil Sajfutdinow, Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki oraz Szymon Szlauderbach. Ważną umowę miał Lidsey, a do drużyny mistrza Polski wrócił Kurtz, który w minionym sezonie występował w pierwszoligowym Orle Łódź na zasadzie wypożyczenia. Kadrę uzupełniają juniorzy: Kacper Pludra, Damian Ratajczak, Krzysztof Sadurski i Hubert Ścibak.

Reklama

Po ostatnim sezonie z Unią pożegnali się dwaj wychowankowie - Bartosz Smektała (Eltrox Włókniarz Częstochowa) i Dominik Kubera (Motor Lublin).