Wiem, że w poprzednim tygodniu nie przekazywałem nowych wiadomości, ale to był dla mnie jeden z najtrudniejszych tygodni od długiego czasu - powiedział Hamilton w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Reklama

Skupiłem się tylko na regeneracji sił i na utrzymaniu formy, aby wrócić do bolidu na ostatni wyścig sezonu w Abu Zabi - dodał kierowca Mercedesa. Wspomniał też, że gdy we wtorek się obudził, czuł się bardzo dobrze i trenował.

W środę Hamilton ma zakończyć samoizolację w Bahrajnie i dołączyć do swojej ekipy w Abu Zabi i jeśli uzyska negatywny wynik testu, to powinien wystartować w ostatnim wyścigu sezonu. Grand Prix Abu Zabi, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Już 15 listopada Brytyjczyk zapewnił sobie tytuł mistrza świata. 29 listopada wygrał wyścig o Grand Prix Bahrajnu na torze Sakhir, ale dwa dni później miał pozytywny wynik testu na koronawirusa z objawami chorobowymi.

W minioną niedzielę w kolejnym wyścigu F1 na tym samym torze zastąpił go za kierownicą Mercedesa jego rodak George Russell.

Ekipa Mercedesa jeszcze nie poinformowała o swoich planach na Grand Prix Abu Zabi.