Obaj nowi kierowcy amerykańskiego zespołu mają po 21 lat, Schumacher aktualnie, przed ostatnią rundą sezonu, jest liderem klasyfikacji generalnej Formuły 2.

Reklama

Zespół Haas po sezonie 2020 opuszczą Francuz Romain Grosjean i Duńczyk Kevin Magnussen. W wyścigach F1 w 2020 roku zgromadzili oni, odpowiednio, 2 i 1 pkt.

W ostatnią niedzielę Grosjean miał poważny wypadek podczas Grand Prix Bahrajnu. Wypadł z toru na trzecim zakręcie pierwszego okrążenia po kontakcie z Rosjaninem Daniiłem Kwiatem. Bolid ekipy Haas uderzył w barierkę, przepołowił się i stanął w płomieniach.

Już po kilkunastu sekundach pojawiły się służby ratownicze, a Grosjean o własnych siłach wyszedł z ognia. Później kamery telewizyjne pokazały, jak Francuz wychodzi z kokpitu i otrząsa się z płomieni, podpierany przez kierowcę samochodu medycznego. Kulejąc, tylko w jednym bucie, opuścił tor w karetce. Został zabrany do szpitala helikopterem.

W najbliższym wyścigu GP Sakhir, 16. rundzie mistrzostw świata Francuza w zespole Haas zastąpi Brazylijczyk Pietro Fittipaldi, wnuk dwukrotnego mistrza świata Formuły 1 Emersona Fittipaldiego.