W obu sesjach treningowych drugie czasy osiągnął Holender Max Verstappen (Red Bull), ustępując Russellowi o 0,176 oraz o 0,128 s. Trzecie lokaty zajęli Tajlandczyk Alexander Albon (Red Bull), a wieczorem Meksykanin Sergio Perez (Racing Point).

Reklama

22-letni Russell jest na co dzień kierowcą w Williamsie, partnerze Mercedesa. Właściwym kierowcą rezerwowym w Mercedesie jest Belg Stoffel Vandoorne, ale kierownictwo teamu zadecydowało, że obok Fina Valtteriego Bottasa rywalizować będzie Russell.

"Niewiele jest ludzi na świecie, którzy mogą jeździć w Formule 1, a ja mam ten zaszczyt, że w jednym sezonie będę rywalizować w dwóch różnych teamach" - skomentował Russell decyzję o tym, że wystartuje w barwach Mercedesa.

Hamilton już wcześniej zapewnił sobie siódmy tytuł mistrza świata, a w ostatnią niedzielę na tym samym torze triumfował w Grand Prix Bahrajnu. We wtorek musiał jednak zrezygnować z kolejnego startu ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Grand Prix Sakhiru jest przedostatnią w tym sezonie eliminacją mistrzostw świata. Rywalizację ma zakończyć w kolejną niedzielę wyścig w Abu Zabi.