Jesteśmy sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing Orlen, stąd na miejsce prezentacji wybraliśmy stolicę Polski. Orlen to firma globalna, nasze produkty są w ponad 100 krajach. Przez sponsoring sportowy budujemy markę, jej rozpoznawalność - powiedział prezes Daniel Obajtek.

Reklama

Szef Orlenu dodał, że motosport pozwala firmie na promocję swoich wyrobów, inwestowanie w sport przynosi wiele pozytywnych efektów.

To wielka uroczystość, po raz pierwszy zorganizowana w Polsce. Dziękuję wszystkim za promocję marki Orlen - zakończył Obajtek.

Reklama

Kubica: to niesamowite wydarzenie

To niesamowite wydarzenie, po raz pierwszy tej rangi w Polsce - powiedział Robert Kubica podczas prezentacji bolidu.

Kubica, który jest w tegorocznym sezonie kierowcą rezerwowym i rozwojowym w zespole przyznał, że jego praca ma duże znaczenie dla teamu.

Gdy mamy znacznie ograniczone możliwości testowania na torze, moja praca w symulatorze ma szczególne znaczenie. Ale oczywiście, tak jak wszyscy, czekam na pierwsze jazdy, aby poznać nowy sprzęt - dodał Kubica.

Reklama

W gali wziął udział również inny z kierowców teamu Alfa Romeo C41, doświadczony Fin Kimi Raikkonen.

Przede wszystkim cieszę się, że mogę zobaczyć ten bolid. To dla nas spora niewiadoma. Zmieniły się niektóre zasady. Mam nadzieję, że uplasujemy się wyżej niż rok temu. Pewne wyobrażenie będziemy mieć za kilka tygodni, po testach. I za nieco ponad miesiąc, po pierwszym wyścigu - powiedział Raikkonen.

Silnik Ferrari

W samochodzie został zamontowany silnik Ferrari najnowszej generacji.

Dotychczas nowe bolidy na sezon 2021 pokazały McLaren i Alpha Tauri.