Broniący tytułu Hamilton - lider klasyfikacji generalnej MŚ - celował w wywalczenie po raz setny pole position, ale będzie musiał poczekać co najmniej do następnych zawodów.

Na trzecim miejscu uplasował się w kwalifikacjach wicelider cyklu Holender Max Verstappen, a na czwartym Meksykanin Sergio Perez (obaj Red Bull).

Jeżeli chodzi o kierowców teamu Alfa Romeo Racing Orlen, którego kierowcą testowym jest Robert Kubica, to Włoch Antonio Giovinazzi zajął w sobotę 12. miejsce, zaś Fin Kimi Raikkonen był piętnasty.

GP Portugalii, trzecia runda mistrzostw świata, rozpocznie się na Autodromo Internacional do Algarve w Portimao w niedzielę o godz. 16.

Po dwóch wyścigach Hamilton wyprzedza Verstappena zaledwie o punkt.

Sezon Formuły 1 zainaugurował 28 marca wyścig o Grand Prix Bahrajnu. Zwyciężył Hamilton, który walczy o rekordowy ósmy tytuł mistrza świata. Drugą eliminację - Grand Prix Emilii-Romanii 18 kwietnia - wygrał Verstappen.