W niedzielę z pole position ruszał lider cyklu Francuz Fabio Quartararo, ale nie zdołał długo utrzymać tej pozycji. Już na pierwszym zakręcie minął go Australijczyk Jack Miller, w drugim Oliveira. Początkowo znacznie poprawili swoje pozycje także Hiszpanie Joan Mir i Marc Marquez.

Jednak ten drugi swojego startu do udanych nie będzie mógł zaliczyć. Sześciokrotny mistrz świata, który po poważnej kontuzji wrócił do rywalizacji, upadł na czwartym okrążeniu.

Oliveira już na drugim kółku stracił pozycję lidera, później ją odzyskał i pomimo ciągłych ataków Quartararo zdołał ją utrzymać do mety.

Drugie miejsce zajął Francuz Johann Zarco - strata 0,175 s, a trzecie Miller - strata 1,990. Nie mam słów, to jeden z najlepszych wyścigów w mojej karierze - powiedział Oliveira.

Na trybunach wyścig oglądało po raz pierwszy w tegorocznym sezonie 24 tysiące widzów.

W klasyfikacji generalnej MotoGP prowadzenie utrzymał Quartararo, który ma 118 pkt, drugi jest Zarco - 101 pkt, a trzeci Miller - 90 pkt.

W Moto2 zwyciężył Australijczyk Remy Gardner, który triumfował także w poprzedniej rundzie GP Włoch. Gardner umocnił się na pozycji lidera klasy. Piotr Biesiekirski został sklasyfikowany na 25. pozycji.

W Moto3 najszybszy był Hiszpan Sergio Garcia, liderem jest nadal jego rodak Pedro Acosta, który w Katalonii był siódmy.

Kolejna runda MŚ - Grand Prix Niemiec odbędzie się 20 czerwca.