Dziennik Gazeta Prawana logo

Wymiana silnika w bolidzie Verstappena przed GP Węgier

1 sierpnia 2021, 13:39
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Max Verstappen podczas 2. sesji treningowej na torze Hungaroring przed GP Węgier
<p>Max Verstappen podczas 2. sesji treningowej na torze Hungaroring przed GP Węgier</p>/PAP/EPA
W bolidzie lidera mistrzostw świata Formuły 1 Holendra Maxa Verstappena przed startem do wyścigu o Grand Prix Węgier wymieniony został silnik - potwierdził zespół Red Bull.

Powodem - jak napisano w oficjalnym komunikacie producenta jednostki Hondy - były "wykryte nieprawidłowości, które mogą być następstwem wypadku na Silverstone".

W tej sytuacji zdecydowano o założeniu nowej jednostki napędowej.

 - potwierdził team.

Kwalifikacje do GP Węgier wygrał obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, drugie miejsce zajął Fin Valtteri Bottas z Mercedesa, a trzecie lider mistrzostw świata Verstappen.

W sezonie każdy z zawodników może wykorzystać bez kar maksymalnie trzy jednostki napędowe. Ta, z której Holender skorzysta w niedzielnym GP Węgier, będzie już trzecią. Jeżeli w przyszłości zajdzie konieczność kolejnej jednostki napędowej, Holender będzie karany przesunięciem na dalsze pozycje startowe.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj