Drugie miejsce wywalczył obrońca tytułu Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa, a trzeci był Meksykanin Sergio Perez z Red Bulla.
Największym pechowcem wyścigu w Meksyku był zdobywca pole position Fin Valtteri Bottas z Mercedesa. Po starcie wypadł z toru, obrócił się i spadł na ostatnie miejsce.
Strat w trakcie wyścigu nie zdołał odrobić, nie udało mu się awansować do czołowej dziesiątki. Na "otarcie łez" Fin wywalczył jeden bonusowy punkt za najszybsze okrążenie.
W klasyfikacji generalnej Verstappen ma już 19 punktów przewagi nad Hamiltonem. Trzeci z dużą stratą jest Bottas.
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.