Rajd Portugalii odbędzie się w dniach 19-22 maja. W jego trakcie Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) planuje zorganizowanie szeregu uroczystości związanych z obchodami pięćdziesiątego sezonu MŚ.

Reklama

Loeb i Ogier oficjalnie zakończyli karierę sportową w rajdach WRC. Loeb już kilka lat temu, Ogier po poprzednim sezonie, gdy zdobył ósmy tytuł.

Ale obaj nie odeszli całkowicie z motosportu. Loeb podpisał na sezon 2022 umowę z Fordem na kilka tegorocznych startów nową hybrydową Pumą Rally1. Podobnie Ogier, który będzie w kilku wybranych rundach reprezentował team Toyoty jeżdżąc Yarisem Rally1.

W tym roku obaj startowali w styczniowym Rajdzie Monte Carlo. Imprezę, w dwa tygodnie po powrocie z Rajdu Dakar, wygrał Loeb. Ogier był drugi ze stratą 10,5 s.

Teraz na szutrowych trasach w okolicach Porto i Coimbry dojdzie do ponownej konfrontacji dwóch najbardziej utytułowanych kierowców w historii rajdów samochodowych.

W klasyfikacji mistrzostw świata po trzech rundach liderem jest Fin Kalle Rovanpera (Toyota Yaris Rally1) - 76 pkt. Loeb po jednym starcie jest czwarty - 27 pkt, a Ogier ósmy - 19 pkt.