Quartararo oraz sześciokrotny hiszpański mistrz świata MotoGP Marc Marquez (Honda) wycofali się po kolizji tuż po rozpoczęciu wyścigu. Startujący z szóstego pola Francuz mocno upadł na pierwszym okrążeniu, po uderzeniu w tył motocykla Marqueza, powracającego do rywalizacji po trzech miesiącach nieobecności z powodu operacji ramienia.

Reklama

Stan zdrowia francuskiego kierowcy nie jest znany, ale po upadku był w stanie samodzielnie wstać. Marquez musiał zrezygnować z dalszej jazdy, ponieważ jego motocykl został zbyt poważnie uszkodzony. To już drugi raz w tym roku, gdy Quartararo wycofał się z rywalizacji po starcie. W czerwcu podczas GP Holandii zaliczył dwa upadki i zrezygnował z dalszej walki.

Triumfator 15. rundy w sezonie Bastianini nieznacznie (0,042 s) wyprzedził swego rodaka z teamu Francesco Bagnaię. Trzeci był Hiszpan Aleix Espargaro (Aprilia) - strata 6,139.

W klasyfikacji generalnej Quartararo nadal prowadzi, mając na koncie 211 pkt. Bagnaia jest drugi (201), a czołową trójkę uzupełnia Espargaro (194).

Reklama

W Moto2 zwyciężył Hiszpan Pedro Acosta (Kalex), a liderem w klasie pozostał jest jego rodak z teamu Augusto Fernandez - 214 pkt, który w wyścigu był trzeci.

W Moto3 najszybciej pojechał Hiszpan Izan Guevara (Gasgas), który utrzymał pozycję liderem w klasyfikacji generalnej (229 pkt).