Dziennik Gazeta Prawana logo

Maciej Giemza po upadku na 2. etapie wycofał się z Rajdu Dakar

2 stycznia 2023, 14:13
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Maciej Giemza
<p>Maciej Giemza</p>/Newspix
Motocyklista Orlen Teamu Maciej Giemza wycofał się z Rajdu Dakar z powodu kontuzji barku, jakiej doznał na poniedziałkowym etapie. W tegorocznej edycji Dakaru nie ma już polskich motocyklistów. Kilka dni przed rajdem z powodu ataku wyrostka robaczkowego musiał się wycofać Konrad Dąbrowski.

- napisali przedstawiciele Orlen Teamu na Twitterze.

Giemza po raz szósty uczestniczył w Dakarze. Przed rokiem zajął 18. miejsce. Wcześniej nie ukończył imprezy w 2019 i 2021 roku. Po prologu i pierwszym etapie zajmował 22. pozycję.

Poniedziałkowy etap prowadzi z Sea Camp do Aluli. Liczy 589 km, w tym 430 km to odcinek specjalny.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj