Pora na jakieś wyjaśnienia. Czekałam z tą wiadomością długi czas. Rok 2021 jest bardzo pechowy dla mnie. Tutaj koronawirus na hali, teraz cholerna kontuzja, która pogłębiła się podczas Memoriału Kusocińskiego. Byłam przekonana, że już sobie z tym poradziłam, a tutaj nie dość, że zapalenie rozcięgna podeszwowego, to jeszcze w 60 procentach naderwany prostownik krótki palców - napisała na Instagramie biegaczka.

Reklama

Swoboda dodała, że ten rok miał być "sztosem".

Forma była kosmiczna. Wszystko było idealnie, ale niestety taki jest sport: kruchy. Kontynuuję swoje rehabilitacje i trzymam kciuki za całą naszą reprezentację. Serduszkiem będę z Wami - dodała.

Kontuzja podczas zawodów w Chorzowie

Reklama

Jak wcześniej poinformowano, Swoboda nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Powodem absencji specjalistki od biegu na 100 m w najważniejszej imprezie pięciolecia jest kontuzja.

Tak, to już oficjalna informacja: Ewa Swoboda nie poleci na igrzyska do Japonii - przekazał wiceprezes PZLA Tomasz Majewski.

Wskazał on jako powód kontuzję zawodniczki. Uraz odnowił się Swobodzie podczas Memoriału Kusocińskiego w Chorzowie. Lekkoatletka zainaugurowała wówczas sezon letni wynikiem 11,20. Opuszczała jednak Stadion Śląski wyraźnie utykając. Po minięciu mety konieczne było udzielenie sprinterce AZS AWF Katowice pomocy medycznej.

Bez zmian w składzie

Nie będzie w związku z tą absencją zmian w składzie reprezentacji. Nie mamy już po prostu takiej możliwości - wskazał Majewski.

Swoboda miała w Tokio biegać indywidualnie na dystansie 100 m oraz wspomóc sztafetę 4x100 m. W tej drugiej konkurencji w składzie reprezentacji zapobiegawczo zgłoszona została zawodniczka rezerwowa.

Zawodniczka AZS AWF Katowice jest najszybszą polską sprinterką ostatnich lat. W karierze zdobyła m.in. tytuł halowej mistrzyni Europy w biegu na 60 m w Glasgow w 2019 roku.