"Czy do pana Dudy nie dotarła nadal informacja o sukcesie naszych wioślarek? Stracił zasięg w Juracie, czy telefon mu wpadł do Zatoki?" - napisał Marek Belka.

Ostry wpis na ten temat zamieścił także Marek Migalski.

Reklama

Coming out Katarzyny Zillman

Reklama

W środę podczas wywiadu w TVP coming outu dokonała jedna ze "srebrnych" wioślarek, Katarzyna Zillman. Czytaj więcej tutaj>>>

Ludzie domniemywali, że to właśnie z powodu wątku LGBT wioślarki nie otrzymały dotąd gratulacji od prezydenta Andrzeja Dudy.

Spóźnione gratulacje prezydenta Dudy

W czwartek wieczorem prezydent jednak zamieścił wymowny wpis na Twitterze.

"Trzymam kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków i jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie. Szanuję KAŻDEGO, kto ciężko trenuje by godnie reprezentować Polskę. Z wielką radością przyjąłem srebrny medal naszych Wioślarek. Gratuluję i dziękuję! Brawo!" - napisał Andrzej Duda.

Reklama

Zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego

- Mam nadzieję, że będę mógł pogratulować naszym medalistkom osobiście i że przyjmą one zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda przyznał w piątek w Polsat News, że stara się być w miarę na bieżąco z oglądaniem Igrzysk Olimpijskich - w miarę swoich obowiązków - i cały czas trzyma kciuki za wyniki Polaków.

- Byłem przez moment z nimi w Tokio, patrzyłem na rozpoczęcie (Olimpiady), obserwowałem, jak maszerowali - podkreślił Duda. - Cieszę się z każdego sukcesu, smutno mi jest, kiedy coś się nie udaje - dodał prezydent.

Prezydent został zapytany o komentarze, że późno pogratulował naszym ­wioślarkom - jedynym dotychczasowym medalistkom - z powodu orientacji seksualnej jednej z nich.

- To są sprawy zupełnie bez znaczenia. Jestem wdzięczny wszystkim naszym reprezentantom za to, że ciężko pracują po to, żeby osiągnąć sukces. W momencie, kiedy ten sukces staje się faktem to jest wspaniała sprawa i ogromnie się cieszę. Mam nadzieję, że będę mógł pogratulować naszym zawodniczkom osobiście i przyjmą one zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego - powiedział Duda.

- Raz się gratuluje szybciej, raz się gratuluje wolniej, szkoda, że ktoś robił z tego awanturę. Niektórzy próbują nawet igrzyska polityczne wykorzystać do walki politycznej - podkreślił.

Pytany o komentarz do swojego tweeta sprzed 8 lat, że niewielka wówczas liczba medali jest odzwierciedleniem stanu polskiego państwa, prezydent przyznał, że teraz mniejsza liczba medali może być odzwierciedleniem stanu po pandemii Covid-19. Przypomniał, że olimpiada w Tokio odbywa się z rocznym opóźnieniem, a "są sporty, w których rok ma kolosalne znaczenie". - Trzymam kciuki za wszystkich naszych zawodników - podkreślił prezydent. - Liczę na to, że będą następne medale - dodał.

Coming out Katarzyny Zillmann

W środę na XXXII letnich Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 srebrny medal w wioślarskiej czwórce podwójnej zdobyły Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann. Po wyścigu, gdy zawodniczki dedykowały zwycięstwo swoim partnerom, Zillmann pozdrowiła swoją partnerkę.