Po raz pierwszy 20-letnia Kramer uzyskała pozytywny wynik po sobotnim konkursie PŚ w Willingen. Kolejne testy także potwierdziły zakażenie i we wtorek Austriacki Związek Narciarski poinformował o wycofaniu jej z ekipy.

Reklama

Osobiście jest mi bardzo żal Sary, ale jej wartość CT jest niestety obecnie tak niska, że wyjazd do Chin wydaje się niemożliwy. Z ciężkim sercem musimy ją usunąć z listy zgłoszonych zawodników - powiedział dyrektor sportowy związku Mario Stecher.

Dodał, że nawet jeśli w środę Kramer okazałaby się zdrowa, to po zakażeniu i tak musi przedstawić cztery negatywne testy przeprowadzane w odstępie 24 godzin. A na to już nie ma czasu, bowiem rywalizację indywidualną zaplanowano 5 lutego, a konkurs mieszany dwa dni później. W ekipie zostanie zastąpiona przez 20-letnią Lisa Eder (20), ale ta zmiana wymaga jeszcze zatwierdzenie przez MKOl.

Reklama

Kramer w tym sezonie spisuje się znakomicie. Wygrała sześć konkursów PŚ i jest zdecydowaną liderką klasyfikacji generalnej. Miała zadebiutować na igrzyskach. W ubiegłorocznych mistrzostwach świata w Oberstdorfie zdobyła złoty medal drużynowo i brązowy w konkursie zespołów mieszanych, a indywidualnie była dwukrotnie czwarta.