W poniedziałek w dniu odpoczynku wirus wykryto u dwójki zawodników - Duńczyka Mathiasa Norsgaarda (Movistar) i Australijczyka Jarrada Driznersa (Lotto-Soudal).
Z dwunastu dotychczas ujawnionych przypadków zakażenia, aż dziewięć ujawniono w ostatnich czterech dniach.
- uważa Włoch Andrea Vendrame z ekipy AG2R.
Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) potwierdza, że na trasie Vuelty wdrożony jest ten sam system monitorowania zdrowia zawodników jaki był podczas Tour de France. - napisano w oficjalnym komunikacie.
W lipcu 17 kolarzy musiało zrezygnować z udziału w Tour de France z powodu COVID-19. Był wśród nich m.in. Brytyjczyk Chris Froome, czterokrotny zwycięzca zawodów, Francuzi Guillaume Martin i Warren Barguil, Nowozelandczyk George Bennett czy Duńczyk Magnus Cort Nielsen.
Po dziewięciu etapach tegorocznej Vuelty w klasyfikacji generalnej prowadzi Belg Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl).
W poniedziałek w dniu przerwy wszyscy uczestnicy przeszli testy na obecność COVID-19.
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.