Tarbes: Charde Lakishia Houston 27, Isabell Yacoubou-Dehoin 14, Frida Eldebrink 11, Beatrice Castets 11, Fatimatou Sacko 9, Anne Breitreiner 5, Isis Arrondo 3, Naura El Gargati 1, Florence Lepron 0, Pauline Jannault 0;

Lotos Gdynia: Ivana Matovic 19, Alana Beard 19, Magdalena Leciejewska 8, Paulina Pawlak 8, Emilija Podrug 6, Shameka Christon 5, Erin Philips 2, Olivia Tomiałowicz 0, Klaudia Sosnowska 0, Marta Jujka 0.

O porażce mistrzyń Polski zadecydowała słaba obrona, duża liczba strat (18), a przede wszytkim czwarta kwarta przegrana 12:22. W ostatnich sześciu minutach zespół z Gdyni nie zdobył punktu.

Zespołowi z Gdyni nie pomógł powrót po przerwie spowodowanej kontuzją stawu kolanowego środkowej Ivany Matovic. Serbka uzyskała 19 punktów i miała pięć zbiórek, ale mogła liczyć na wsparcie jedynie amerykańskiej rozgrywającej Alany Beard (19 punktów, w tym trzy celne rzuty "za trzy"), ale to było za mało na zespołowo grającą ekipę Tarbes.

Podopieczne trenera Jacka Winnickiego najlepiej zagrały w drugiej kwarcie, którą wygrały 29:23 i po 20 minutach prowadziły 45:44.

Początek trzeciej kwarty nie zapowiadał wysokiej porażki. Po rzucie Chorwatki Emilii Podrug w 25. minucie mistrzynie Polski prowadziły po raz ostatni 53:52. Do końca tej części gry nie zdołały już zdobyć punktów i po 30 minutach trafiły sześć punktów (53:59).

Podopieczne trenera Jacka Winnickiego w 34. minucie zdołały co prawda zniwelować straty do dwóch punktów (67:69), jednak więcej do kosza rywalek nie trafiły, a straciły 12 pkt.