Do Toronto przenieśli się Antoine Wright oraz Devean George z Mavs. W przeciwnym kierunku przeszli mniej znaczący gracze - Kris Humphreis i Nathan Jawai. Grizzlies oddali Dallas Grega Bucknera, ale dostali w zamian gotówkę. Raptors i Mavericks zapłacili również gotówką drużynie Magic, a dzięki temu Turkoglu przeszedł do Raptors nie jako wolny zawodnik, tylko gracz ekipy z Florydy.

"To była przedziwna wymiana. Powiedziałem sobie - usiądź spokojnie i zobacz co z tego wyniknie. Jestem bardzo szczęśliwy, że w nowym sezonie zagram w Dallas" - powiedział Marion. Nie wiadomo jak ta wymiana wpłynie na możliwość pozyskania przez Mavericks Marcina Gortata. Polak podpisał z drużyną umowę wstępną na pięć lat (łącznie 34 mln dolarów), ale Magic mogą wyrównać ofertę i środkowy pozostanie na Florydzie. Decyzje zapadnie do 15 lipca.

31-letni Marion zdobywa w karierze średnio 17,8 punktów, 9,9 zbiórek, 2 asysty, 1,8 przechwytu i 1,3 bloku na mecz. Ostatnie lata nie były dla niego udane - odszedł z Phoenix do Miami, ale tam się nie sprawdził. Na rok wylądował w Toronto, a w piątek przeszedł do Dallas.

Turkoglu już wcześniej zapowiedział przejście do Raptors, ale dzięki tej wymianie było to łatwiejsze do zrealizowania finansowo. Skrzydłowy był kluczowym graczem Magic, którzy w minionym sezonie doszli do finału ligi NBA. W karierze zdobywa średnio 12,3 punktu oraz 4,2 zbiórki na mecz, ale poprzednie dwa sezony były dla niego znacznie lepsze - w 2007/08 miał 19 punktów i 5 zbiórek, a rok później 17 punktów i 5 zbiórek.

34-letni Stackhouse ma najlepsze lata za sobą, ale jego kontrakt był niezmiernie atrakcyjny dla działaczy kilku klubów. Jedynie 2 z 7 mln są gwarantowane, co oznacza, że Memphis mogą za tyle wykupić jego umowę i zwolnić go z drużyny.