Badanie na wyselekcjonowanej grupie 2227 osób przeprowadzono w czerwcu, gdy Bryant poprowadził Los Angeles Lakers do tytułu mistrzów NBA, a Woods zajął czwarte miejsce w turnieju US Open w Pebble Beach.

Woods, który w 2009 roku został bohaterem jednego z największych skandali obyczajowych ostatnich lat - ujawniono jego liczne zdrady małżeńskiej i romanse, po czym kilka tygodni spędził w klinice leczącej uzależnienie od seksu, na czele rankingu znajduje się nieprzerwanie od 2006 roku.

Trzecie miejsce w tym zestawieniu zajął baseballista New York Yankees Derek Jeter, który w czołowej dziesiątce plasuje się od siedmiu lat, a tuż za nim sklasyfikowano gracza futbolu amerykańskiego Bretta Favrego.

Wśród kobiet najpopularniejsze pozostaje tenisowe rodzeństwo Serena i Venus Williams, a trzecią pozycję zajmuje startująca w wyścigach samochodowych NASCAR Danica Patrick. (PAP)