Urna z prochami zostanie wystawiona o godz. 11, a wartę przy niej będą pełnić najbliższa rodzina koszykarki, byłe koleżanki z parkietu oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Gdyni i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rodzina prosi o nieskładanie wieńców i kwiatów.

"Małgosia nigdy nie lubiła żadnych uroczystości i stąd nasza prośba. Zamiast wieńców i kwiatów w kościele będzie wystawiona puszka, do której będzie można składać datki. Pieniądze zostaną przeznaczone na jeden z domów dziecka oraz szpital w Warszawie" - powiedziała PAP Katarzyna Dydek.

Małgorzata Dydek zmarła 27 maja nad ranem czasu australijskiego w szpitalu w Brisbane. Miała 37 lat. Od tygodnia znajdowała się w śpiączce farmakologicznej po tym, jak straciła w domu przytomność i doszło do zatrzymania pracy serca. Osierociła dwóch synów: Davida i Aleksandra. Była w czwartym miesiącu ciąży.

Dydek w Australii mieszkała od kilku lat. Była czołową zawodniczką reprezentacji Polski, która w 1999 roku w Katowicach zdobyła mistrzostwo Europy. Grała z sukcesami w zawodowej lidze amerykańskiej WNBA i w Europie, między innymi w Hiszpanii i Rosji. Karierę zakończyła w barwach Los Angeles Sparks w 2008 roku.