"Jesteśmy świadomi wielu problemów, które musimy pokonać i zdajemy sobie sprawę z różnicy jaka nas dzieli od najlepszych klubów europejskich, chcemy jednak zdobywać doświadczenie i podkreślać swoje aspiracje do gry na najwyższym poziomie" - napisano w specjalnie wydanym komunikacie.

Reklama

Władze klubu mają nadzieję, że występ drużyny w eliminacjach Euroligi będzie potraktowany jako krok do uzyskania miejsca dla dwóch polskich zespołów w tych rozgrywkach. "Jesteśmy przekonani, że polska koszykówka zasługuje na liczniejszą niż dotychczas reprezentację w europejskich pucharach" - czytamy w komunikacie.

Prezes dodał, że w przypadku awansu drużyna swoje spotkania w Eurolidze będzie rozgrywała w Zielonej Górze, a turniej eliminacyjny ma zostać przeprowadzony pod koniec września. "Gdyby nie udało nam się awansować, to automatycznie zagramy w rozgrywkach Eurocup" - dodał Michalski.

Euroliga to rozgrywki przeznaczone dla zajmujących najwyższe miejsca w czołowych ligach krajowych drużyn Europy i zachodniej Azji. Ich ostatnim triumfatorem był Panathinaikos Ateny, który w finale pokonał Maccabi Tel Awiw 78:70.