W spotkaniu z drużyną Fever Kobryn nie zdobyła żadnego punktu (oddała dwa niecelne rzuty, w tym jeden za trzy). Zaliczyła po jednym przechwycie oraz stracie, raz również odgwizdano jej faul.

Reklama

To był drugi występ Polki w obecnym sezonie WNBA. 1 lipca Kobryn zagrała tylko 29 sekund w wyjazdowym spotkaniu z Connecticut Sun, przegranym przez jej zespół 70:75.

Pierwszy mecz przed nową własną publicznością 29-letnia środkowa (w Polsce występuje w Wiśle Can-Pack Kraków) ma szansę rozegrać dopiero 9 lipca - z Los Angeles Sparks.

W dziewięciu dotychczasowych spotkaniach sezonu WNBA koszykarki Storm wygrały pięć razy i poniosły cztery porażki. W tabeli Konferencji Zachodniej zajmują czwarte miejsce. W spotkaniu z Fever - liderem Konferencji Wschodniej - po raz czwarty z rzędu musiały sobie radzić bez swojej australijskiej gwiazdy Lauren Jackson (kontuzja).

W sezonie 2010 na parkietach WNBA nie było żadnej Polki. Kobryn walczyła o miejsce w drużynie Washington Mystics, ale ostatecznie nie podpisała kontraktu. Wcześniej w w tej lidze występowały Małgorzata Dydek, Krystyna Szymańska-Lara oraz Agnieszka Bibrzycka.

Reklama

Najwięcej mistrzowskich tytułów - cztery - ma Houston Comets (1997-2000). Trzy razy w rozgrywkach najlepsza była ekipa Detroit Shock (2003, 2006, 2008). Przed rokiem Seattle Storm pokonał w finale Atlantę Dream 3-0 i zdobył drugi tytuł w historii WNBA.