O 16 miejsc w EuroBaskecie rywalizować będzie 31 zespołów podzielonych na sześć grup. Awans wywalczą po dwie najlepsze drużyny z każdej oraz cztery ekipy z najlepszym bilansem z trzecich pozycji. Mecze eliminacyjne rozgrywane będą po igrzyskach olimpijskich, od 15 sierpnia do 11 września 2012 roku.

Reklama

Automatycznie prawo występu w ME 2013 (4-22 września) zapewniły sobie: Hiszpania, Francja, Rosja, Macedonia, Litwa, Grecja, Słowenia i W. Brytania.

Poprzedni czempionat odbył się we wrześniu na Litwie. W finale Hiszpania pokonała w Kownie Francję 98:85 i powtórzyła sukces sprzed dwóch lat z Katowic. <PRE> Podział na grupy eliminacji ME 2013 koszykarzy:

grupa A: Serbia, Izrael, Czarnogóra, Estonia, Słowacja, Islandia grupa B: Niemcy, Bułgaria, Szwecja, Azerbejdżan, Luksemburg grupa C: Chorwacja, Ukraina, Węgry, Austria, Cypr grupa D: Gruzja, Bośnia i Hercegowina, Łotwa, Holandia, Rumunia grupa E: Finlandia, Polska, Belgia, Szwajcaria, Albania grupa F: Turcja, Włochy, Portugalia, Czechy, Białoruś.