Anwil razem z Treflem Sopot jest liderem tabeli Tauron Basket Ligi. Zespół z Sopotu pokonał we własnej hali, nie bez kłopotów, znacznie niżej notowany PGB Basket Poznań 71:64. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był 22-letni Adam Waczyński, który uzyskał double-double - 17 pkt i 10 zbiórek.

We Wrocławiu zarówno atmosfera, jak i zacięta walka na parkiecie przypominała dawną rywalizację Śląska i Anwilu o medale mistrzostw Polski. Włocławianie mieli lekką przewagę, ale Śląsk grał do końca. Na dwie minuty i 54 s przed upływem czasu czwartej kwarty po rzucie środkowego Aleksandra Mladenovica gospodarze doprowadzili do remisu 60:60. Serb mógł być bohaterem Śląska, ale przy prowadzeniu rywali 66:64 nie trafił w ostatniej akcji wrocławian spod kosza.

Czwartej z rzędu porażki doznali koszykarze Siarki Jezioro Tarnobrzeg. Tym razem ulegli na własnym parkiecie drużynie AZS Koszalin 88:93. Najwięcej punktów dla zespołu z Koszalina prowadzonego przez trenera Andreja Urlepa zdobyli Amerykanin George Reese (23) i Marcin Dutkiewicz (19), zaś środkowy Callistus Eziukwu miał double-double - 14 pkt i 10 zbiórek.

W poniedziałek w ostatnim spotkaniu kolejki Energa Czarni Słupsk zagra z Kotwicą Kołobrzeg. Tauron Basket Liga nie zwalnia tempa - w środę i czwartek odbędą się mecze 22. serii. Spotkanie wicemistrza Polski PGE Turów Zgorzelec z AZS Politechniką Warszawską zostało przełożone na 8 lutego.