Rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Gdy znalazł się na boisku, w 19 minut trafił dziewięć z dziesięciu rzutów z gry i dwa z czterech wolnych, miał także po dwie zbiórki w obronie i ataku, przechwyt, blok i dwie straty.

Reklama

Pochodzący z Torunia zawodnik świetnie spisuje się w swoim debiutanckim sezonie NCAA. Na inaugurację rozgrywek, dzień po swoich 19. urodzinach, zdobył 22 punkty, w kolejnym, grając krótko, dorzucił sześć przy 75-procentowej skuteczności. Po trzech spotkaniach jest najlepszym strzelcem zespołu ze średnią 16 pkt.

Gonzaga odniosła dotychczas komplet zwycięstw średnią różnicą 36,6 pkt, zdobywając przy tym średnio 96 pkt, co daje zespołowi miejsce w czołówkach tych klasyfikacji w całej lidze.

Karnowski to jeden z najbardziej utalentowanych polskich koszykarzy, mający już za sobą występy w drużynie narodowej. Mierzący 214 cm środkowy, który w 2010 roku z reprezentacją prowadzoną przez trenera Jerzego Szambelana wywalczył w Hamburgu wicemistrzostwo świata do lat 17, był obiektem zainteresowania wielu drużyn, także czołowych klubów europejskich. Tylko z amerykańskich uczelni otrzymał około 30 ofert.