Wizards pokonali Minnesota Timberwolves 114:101, największy udział w wygranej - szóstej w dziewięciu ostatnio rozegranych meczach - miał wchodzący z ławki Jordan Crawford, który rzucił 19 punktów. O trzy mniej zaliczył Bradley Beal. Gościom nie pomogło 19 „oczek” i 11 zbiórek Derricka Williamsa. Dzięki zwycięstwu koszykarze ze stolicy nie są już najgorszą ekipą w lidze - mają bilans 10 zwycięstw i 31 porażek, gorsi o jedną przegraną są Charlotte Bobcats.

35 punktów Kyriego Irvinga było kluczem do niespodziewanej wygranej „Kawalerzystów” z Cleveland Milwaukee Bucks (113:108). Nieco ponad sześć minut przed końcem meczu goście prowadzili 96:95, lecz po "trójkach" Wayne’a Ellingtona i Shauna Livingstona Cavaliers objęli prowadzenie i odskoczyli na bezpieczny dystans. A jeszcze w połowie trzecie kwarty było 79:59 dla gości…

Popisy w defensywie zadecydowały o wygranej Miami Heat z Detroit Pistons. Liderzy z Florydy pozwolili gościom z Detroit na zdobycz zaledwie 88 punktów, w ekipie z Miami prym wiedli Dwayne Wade i LeBron James - odpowiednio 29 oraz 23 punkty, drugi z nich dołożył do tego po siedem zbiórek i asyst.

Silną obroną zaimponowali również Memphis Grizzlies w konfrontacji z Brooklyn Nets, zwyciężając 101:77. Gwiazdorzy z Tennessee, czyli Marc Gasol (20 pkt.) oraz Zach Randolph zanotowali po 9 zbiórek. Goście mieli koszmarne wręcz problemy ze skutecznością, trafili 29 rzutów na 71 oddanych.