Kluczowe dla losów meczu były III kwarta i dogrywka. Do przerwy ekipa z Oklahomy prowadziła różnicą 7 punktów. W trzeciej części goście nie tylko odrobili straty, ale też objęli 10-punktowe prowadzenie. W ostatnich sekundach IV kwarty Russell Westbrook skutecznie wykonał rzuty wolne i doprowadzając do dogrywki przedłużył nadzieje gospodarzy na zwycięstwo. Skuteczna gra Tima Duncana w doliczonym czasie przesądziła jednak o wygranej wicemistrzów NBA z ubiegłego sezonu.

Najskuteczniejszy w szeregach gości był Boris Diaw, który rzucił 26 punktów; a spośród zawodników wyjściowego składu najwięcej, 19 punktów, rzucił Tim Duncan. Najwięcej dla Oklahomy, aż 34 punkty rzucił Russell Westbrook, o 3 mniej zdobył Kevin Durant.

Pierwszy mecz finału, w którym będą rywalizować te same zespoły, co w zeszłym sezonie, odbędzie się w najbliższy czwartek, w Kalifornii.

Wynik sobotniego meczu ligi NBA:
Oklahoma City Thunder - San Antonio Spurs po dogr. 107:112 (23:20, 26:22, 20:37, 32:22, 11:6) / play-off 4:2 dla San Antoni.