Dziennik Gazeta Prawana logo

Tauron Basket Liga: AZS Koszalin znów liderem. Anwil lepszy od Startu

30 listopada 2014, 09:11
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Marcin Malczyk
Marcin Malczyk/Newspix
Koszykarze AZS Koszalin ponownie liderami Tauron Basket Ligi. W meczu 9. kolejki koszaliński klub pokonał u siebie Rosę Radom 87:69. Losy meczu rozstrzygnęły się w IV kwarcie, którą gospodarze wygrali różnicą 18 punktów. Po trzech częściach gospodarze prowadzili 53:47.

AZS ma 17 punktów i o punkt wyprzedza PGE Turów, który jeszcze nie przegrał w tym sezonie, ale rozegrał o mecz mniej. Rosa Radom jest trzecia i traci do lidera 2 punkty.

Polfarmex Kutno wygrał u siebie z King Wilkami Morskimi Szczecin 70:65. W ostatniej części goście odrobili większość strat, ale na doprowadzenie do dogrywki zabrakło czasu. Zespół z Kutna ma 14 punktów i zajmuje 5. miejsce; dla szczecińskiego klubu była to już 7. porażka. King Wilki Morskie z dorobkiem 11 punktów są na 13. pozycji.

Po 7 porażek na koncie mają też Start Lublin i Anwil; włocławski klub wygrał w sobotę w Lublinie 91:79, zapewniając sobie wygraną w ostatniej kwarcie. Anwil wygrał tę część różnicą 13 punktów. Oba kluby mają po 11 punktów; Anwil jest 12., a Start na przedostatnim, 15. miejscu.

Wyniki:
AZS Koszalin - Rosa Radom 87:69 (15:18, 15:14, 23:21, 34:16)
Polfarmex Kutno - King Wilki Morskie Szczecin 70:65 (21:17, 15:10, 23:14, 11:24)
Wikana Start Lublin - Anwil Włocławek 77:91 (16:18, 24:24, 23:22, 14:27)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj