Hiszpanie od początku zdominowali rywali i ani przez chwilę ich zwycięstwo nie było zagrożone. Bohaterem meczu, a także całego turnieju był Pau Gasol, który w finale rzucił 25 punktów i miał 12 zbiórek. W litewskim zespole najskuteczniejsi byli Mantas Kalnietis i Renaldas Seibutis, którzy zdobyli po 13 punktów.

Hiszpanie zdobyli medal na piątych z rzędu mistrzostwach kontynentu, a w ostatnich 16 latach (9 turniejów) tylko raz zabrakło ich na podium - w 2005 r. przegrali mecz o 3. miejsce. Łącznie Hiszpania ma 12 medali mistrzostw Europy koszykarzy: 3 złote, 6 srebrnych i 3 brązowe.

Litwini po raz drugi z rzędu wywalczyli srebrne medale mistrzostw kontynentu; w sumie jest to ich siódmy medal EuroBasketu, uwzględniając dwa mistrzowskie tytuły sprzed II wojny światowej.