Po kilku ciekawych transferach przeprowadzonych przez drużyny z Los Angeles (Clippers i Lakers), do gry wchodzą następne. Z ekipy Thunder, którą już opuścił Paul George - dołączył do Clippers, odchodzi Westbrook. W jego miejsce trafi zaś Paul, m.in. za sprawą ustaleń dotyczących pierwszeństwa w drafcie w późniejszych latach.

Reklama

Wymiana między zespołami z Houston i Oklahomy oznacza, że Westbrook ponownie będzie grał z Jamesem Hardenem. W latach 2009-12 występowali wspólnie w barwach Thunder (Westbrook był zawodnikiem "Grzmotów" nieprzerwanie od 2008 roku), a w sezonie 2011/12 dotarli do finału NBA, w którym przegrali z Miami Heat 1-4.

W rozgrywkach 2016/17 Westbrook został wybrany najlepszym zawodnikiem (MVP) sezonu zasadniczego, a rok później w ten sposób wyróżniono Hardena.

Paul z kolei wraca do Oklahoma City, gdzie rozgrywał swa pierwsze sezony w lidze NBA (2005-07).

Reklama

W ostatnim sezonie Westbrook, ośmiokrotny uczestnik Meczu Gwiazd i dwa razy najlepszy strzelec NBA, już po raz trzeci z rzędu osiągnął średnią na poziomie triple-double, tzn. 22,9 pkt, 11,1 zbiórki i 10,7 asyst.

Natomiast Paul, który w spotkaniach All Star wystąpił dziewięć razy i był też czterokrotnie najlepiej asystującym koszykarzem w lidze, miał średnio 15,6 pkt, 8,2 asysty, 4,6 zbiórki oraz dwa przechwyty.