Polski Cukier Toruń przegrał z hiszpańskim Baxi Manresa po niezwykle ofensywnym spotkaniu. Wicemistrzowie Polski rzucili 102 punkty, ale rywale aż 121. Goście raz po raz trafiali za trzy punkty (w całym spotkaniu 19 celnych na 31 prób) i już po pierwszej połowie mieli na koncie 65 punktów. Torunianie przez 20 minut trzymali się dzielnie i przegrywali zaledwie kilkoma oczkami. Aż takiej kanonady nie byli jednak w stanie wytrzymać.

Po raz kolejny dobry mecz w zespole Polskiego Cukru rozegrał Keith Hornsby, który rzucił 23 punkty. Do pozytywów należy zaliczyć również fakt, że po kontuzji do składu meczowego wrócił Damian Kulig (11 punktów w środę). Hiszpanie mieli jednak zdecydowanie bardziej wyrównany skład i ani przez moment ich wygrana nie była zagrożona.

Kolejny mecz w Lidze Mistrzów Polski Cukier rozegra 17 grudnia na wyjeździe z francuskim zespołem SIG Strasbourg, z którym zanotował dotychczas jedyną wygraną w rozgrywkach. W październiku wicemistrzowie Polski wygrali u siebie 97:81. (PAP)

Polski Cukier Toruń - BAXI Manresa 102:121 (29:31, 30:34, 22:32, 21:24).

Punkty:

Polski Cukier Toruń: Keith Hornsby 23, Alade Aminu 19, Chris Wright 14, Damian Kulig 11, Aaron Cel 9, Jakub Schenk 9, Kyle Weaver 8, Aleksander Perka 6, Bartosz Diduszko 2, Ignacy Grochowski 1, Mikołaj Ratajczak 0,

BAXI Manresa: Deividas Dulkys 20, William Magarity 20, David Kravish 18, Juampi Vaulet 16, Luke Nelson 15, Ryan Toolson 11, Dani Perez 11, Yankuba Sima 5, Luka Mitrovic 3, Guillem Jou 2, David Orrit Serrano 0.