Na aukcję trafią także złote medale olimpijskie (1992 i 1996) i tablica z autografami wszystkich zawodników „Dream Team”, czyli reprezentacji USA złożonej z największych gwiazd ligi, która w Barcelonie w 1992 r. zdobyła złoto. Po raz pierwszy zawodowcy z NBA zagrali wówczas na olimpiadzie. W składzie byli m.in., obok Barkleya, Michael Jordan, Magic Johnson, Larry Bird czy Patrick Ewing.

Reklama

Tam gdzie były domy w Leeds, które pamiętam z dzieciństwa, teraz są ruiny albo nawet chwasty. Chcę współpracować z miastem, wyremontować to, co można za własne pieniądze i w tym celu postanowiłem sprzedać pamiątki – powiedział mający obecnie 57 lat Barkley, cytowany przez portal clutchpoints.com.

Dodał też, że memorabilia zgromadzone podczas kariery znajdują się w domu jego babci, więc sam nie wie do końca, co jeszcze przeznaczy na aukcję.

W NBA występował przez 16 sezonów (1986-2000), kolejno w Philadelphia 76ers, Phoenix Suns i Houston Rockets. Najlepsze lata spędził w Arizonie, gdy jako zawodnik Suns w sezonie 1992/1993 był liderem drużyny w trzech kategoriach: punktach (25,6), zbiórkach (12,2) i asystach (5,1). Zdobył wtedy nagrodę MVP sezonu zasadniczego ligi i doprowadził "Słońca" do finału (porażka z Chicago Bulls 2-4).