W raporcie koronera, jak podał portal TMZ, wyliczono substancje, których szukano podczas autopsji 50-letniego Ary Zobayana.

Reklama

Testy toksykologiczne nie wykazały obecności alkoholu ani narkotyków. Substancje, pod kątem których wykonano badanie, obejmują: benzodiazepiny, kokainę, fentanyl, heroinę, marihuanę, opioidy, fencyklidynę i amfetaminy - zaznaczono.

Jako przyczynę śmierci wszystkich dziewięciu ofiar katastrofy, która miała miejsce w Calabasas, wskazano tępy uraz, którego efektem był nagły zgon. Do wypadku doszło w godzinach porannych, gdy była gęsta mgła i zachmurzenie. Przeprowadzone tuż potem śledztwo wykazało, że helikopter leciał z prędkością 184 km/h, a przed rozbiciem znacząco obniżył wysokość.

Vanessa Bryant, żona słynnego koszykarze, wniosła już wcześniej pozew przeciwko Island Express Helicopters, którego maszynę pilotował Zobayan. W katastrofie zginęła także m.in. jej 13-letnia córka Gianna.

W raporcie opisano, że gwiazdor Los Angeles Lakers doznał obrażeń prawie całego ciała. Sprawiły one, że śmierć była szybka, o ile nie natychmiastowa - zaznaczono.

W organizmie 41-letniego Amerykanina wykryto Ritalin - lek, którym zazwyczaj podaje się zmagającym się z ADHD i narkolepsją.

Bryant pięciokrotnie zdobył mistrzostwo NBA (2000-2002, 2009-2010) i był dwukrotnie uznawany MVP finałów (2009, 2010), a raz odebrał statuetką dla najlepszego gracza sezonu zasadniczego (2008). Imię dwukrotnego mistrza olimpijskiego (2008, 2012) nosi od tego roku nagroda dla najbardziej wartościowego zawodnika Meczu Gwiazd NBA.