Siatkarz Trefla, u którego stwierdzono SARS-CoV-2 (ze względu na dobro osobiste zawodnika nie podano jego personaliów), jeszcze przed otrzymaniem wyniku badań rozpoczął izolację, a po informacji, że test dał rezultat pozytywny, samoizolacji poddali się wszyscy siatkarze, sztab szkoleniowy oraz pracownicy klubu.

Reklama

Treningi drużyny zostały zawieszone i w Treflu czekają na dalsze zalecenia sanepidu odnośnie przeprowadzenia testów w drużynie i osobom, z którymi siatkarz miał kontakt stwarzający ryzyko przenoszenia wirusa. Pierwsze osoby już otrzymały informację, że na początku przyszłego tygodnia będą miały wykonane badania na obecność SARS-CoV-2.

Zawiesić treningi zdecydowali się także koszykarze Trefla Sopot, którzy korzystają z tej samej sali treningowej w Ergo Arenie co siatkarze gdańskiego zespołu.

Sopocianie mają pozostać w domach, zostaną także razem z pracownikami klubu poddani testom na obecność koronawirusa. Po otrzymaniu wyników podjęte będę dalsze decyzje dotyczące prowadzenia zajęć.

W swoim pierwszym meczu kontrolnym sopocianie pokonali w czwartek w Gdyni Asseco Arkę 79:73.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku odwołała wszystkie zajęcia zaplanowane do poniedziałku w Ergo Arenie oraz na terenach wokół gdańsko-sopockiej hali.