Uczestniczą w nich zawodnicy, członkowie sztabu trenerskiego i inne osoby pracujące w Pacers, które przebywają w Disney World. Celem wspólnego oglądania filmów polecanych przez poszczególnych zawodników jest nawiązanie lepszych więzi interpersonalnych wewnątrz zespołu i poznanie się graczy nawzajem. To ma się przełożyć na sukcesy na parkiecie.

Reklama

Indiana jest już pewna udziału w play off. Ostatnio wyboru filmu, na prośbę głównego trenera Nate’a McMillana, dokonał 21-letni gruziński środkowy Goga Bitadze – podał serwis yahoo!sports. Bitadze polecił obraz o życiu w jego kraju w czasie ostatniego konfliktu zbrojnego rosyjsko-gruzińskiego w 2008 r. (pretekstem wtargnięcia wojsk rosyjskich na terytorium Gruzji były terytoria separatystyczne Abchazja i Osetia Południowa). Koszykarze byli pod wrażeniem filmu – poinformował portal.

Inne środki o charakterze integracyjnym zastosował szkoleniowiec Denver Nuggets Michael Malone, który kilkanaście dni temu prowadził zajęcia z drużyną na… basenie.

Ostatnie mecze sezonu zasadniczego NBA, przerwanego w marcu przez pandemię koronawirusa, zostaną rozegrane w piątek. 17 sierpnia rozpocznie się play off. Wszystkie spotkania odbywają się w Disney World bez udziału publiczności, a zawodnicy nie mogą opuszczać „bańki”, za wyjątkiem ważnych, rodzinnych powodów. Każdorazowo powrót do Orlando wiąże się z przebyciem kwarantanny i wykonaniem dodatkowych testów na obecność koronawirusa.