Vragovic występował wcześniej w Cibonie Zagrzeb i KK Zadar w Chorwacji, w bośniackiej drużynie Siroki Brijeg, macedońskim Feni Industries, tureckim Bursasporze oraz Steaule Bukareszt. W tym sezonie reprezentował barwy Rabotnickiego Skopje i w pięciu spotkaniach macedońskiej ekstraklasy notował średnio 9,6 punktu i trzy asysty.

Reklama

Asseco Arka była jedynym zespołem ekstraklasy, który rywalizował do tej pory w krajowym składzie. Drużynę dotknęła jednak plaga kontuzji, a uraz pleców do końca sezonu wyeliminował kapitana i podstawowego rozgrywającego Krzysztofa Szubargę.

Gdynianie przegrali sześć ligowych spotkań z rzędu i muszą bronić się przed degradacją. Po piątej porażce pracę w poprzedni wtorek stracił trener Przemysław Frasunkiewicz (przejął Anwil Włocławek). Zastąpił go jeden z asystentów, 31-letni Piotr Blechacz.

W klubie, przy problemach z obsadą pozycji rozgrywającego (kontuzjowani byli także rezerwowi Igor Wadowski i Mateusz Kaszowski), postanowiono zakontraktować pierwszego obcokrajowca. Doświadczony Chorwat ma pojawić się w Gdyni w czwartek i jeśli uda się załatwić wszystkie formalności, powinien zagrać w niedzielę w Szczecinie z Kingiem.

Reklama